Ne
 • Saç Ekimi
 • Lazer Epilasyon
 • Güzellik
 • Estetik
 • Sağlıklı Yaşam
 • Spa / Masaj
 • Dövme
Nerede

Doç. Dr. Arzu Akçal

Güzelliğiniz Emin Ellerde

Bu işletmeyi ilk değerlendiren siz olun...

1997 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nde Tıp eğitimine başladım. Uzmanlık eğitimimi Türkiye’ bin en önemli plastik cerrahi kliniklerinden biri olan Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde tamamlayarak 2009 yılında Operatör Doktor unvanını aldım.

Uzmanlık eğitimim sırasında Haliç Üniversitesi, Fen Bilimleri Fakültesi’ nde Moleküler Biyoloji ve Genetik üzerine yüksek lisans yaptım.

Uzmanlık eğitimi sonrasında önce Belçika Gent Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniği’ nde çalışma fırsatı buldum ve Türkiye’ ye döndükten sonra devlet hizmet yükümlülüğümü tamamlamak üzerek Kilis Devlet Hastanesi’ ne atandım ve 2011-2013 yılları arasında bu hastanede çalıştım.

Devam eden yıllarda Akdeniz Üniversitesi’ nde Yard. Doç. Dr. unvanı ile 4 yıl görev yaptım. Bu esnada uluslararası araştırmalara katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ nde bulunan Stanford Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Plastik Cerrahi Kliniği’ ne gittim.

BİLİMSEL PROJELERİM

 1. Sıçan lateral torasik arter perforatör flebinin tanımlanması, Akdeniz Üniversitesi Bilimserl Araştırma Projesi, Yürütücü,
 2. Sıçan İngüınal Yağ Dokusundan Elde Edilen Mezenkimal Kök Hücreleden Vasküler Pediküllü Kıkırdak Doku Üretilmesi: Hücresel Terapinin Mikrocerrahi İle Birleştirilmesi, Tübitak Projesi, Yürütücü.

ALDIĞIM ÖDÜLLER

 1. International Scholar, The Plastic Surgery Foundation, Amerika Birlesik Devletleri, 2015.
 2. 14. Akif Şakir Sakar Bilim Ödülü, Türk Ortopedi Ve Travmatoloji Derneği, 2009.

Bir Yorum Yazın...

Değerlendirmeniz
angry
crying
sleeping
smily
cool
Gözat

Your review recommended to be at least 140 characters long :)