Ne
image
 • imageServices
 • imageShopping
 • imageArts & Entertainment
 • imageBeauty & Spa
 • imageHealth & Medical
 • American
 • Chinese
 • Indian
 • Italian
 • imageArts & Entertainment
 • Japanese
 • imageAutomotive
 • imageBeauty & Spa
 • imageHealth & Medical
 • imageHotels
 • imageReal Estate
 • imageRestaurant
 • imageSaç Ekimi
 • imageLazer Epilasyon
 • imageGüzellik
 • imageEstetik
 • imageSağlıklı Yaşam
 • imageSpa / Masaj
 • imageDövme
Nerede
image
image

Anatolia Saç Ekim – Yeliz Damar Onaylı

Yeliz Damar İle Saç Ekiminde Profesyonel Hizmet

Bu işletmeyi ilk değerlendiren siz olun...

Hakkımızda

Aslen Bulgaristan göçmeni bir ailenin kızı olarak 3 Ocak 1988’de İstanbul’da dünyaya gelen Yeliz DAMAR eğitimini Sakarya Üniversitesi Sağlık Bölümünde tamamlamıştır.

Sağlık sektöründeki kariyerine ilk olarak Florence Nightingale Hastanesinde başlamış olup Acıbadem Hastanesi gibi saygın kurumlarda sürdürmüştür:

2007 yılından bu yana saç ekimi yapmakla birlikte şimdiye kadar 20 binin üzerinde başarılı operasyon gerçekleştiren Yeliz DAMAR, 2012 yılında kendi firması olan Anatolia Saç Ekimi’ni kurmuştur. Kısa zamanda alanında saygın bir yer edinen Anatolia Saç Ekimi İstanbul, Alanya ve Bağdat’ta faaliyet göstermektedir.

Ayrıca, saç ekimi ve teknikleri üzerine Posta Gazetesi’nde makaleler yazmış, Star Tv ve Tv8 kanallarındaki sağlık programlarında uzman konuk olarak yer alıp tecrübe ve bilgilerini paylaşmıştır.

2017 yılında sektörde en başarılı iş kadını ödülünü alan Yeliz DAMAR en güncel teknik ve yöntemlerle saç ekimi operasyonlarına devam etmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Q HİZMETLERİMİZ

Saç ekimi, sakal bıyık ekimi ve kaş ekimi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Q Erkek Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implant), en yeni saç ekim yöntemi olan bu yöntemi öne çıkan farkları ile açıklamak en doğrusu olacaktır. İnce uçlu profesyonel DHI kalemlerle saç kökleri alındığı için kök alma aşamasındaki minik kanamalar en aza indirilebilir. Alınan kökler ekilecek bölgede “kanal açma” işlemine gerek kalmadan direkt kalem ile yapılır. Bu aşamada da kanama en aza indirilmiş olur.

DHI saç ekim yönteminin insanlar tarafından en beğenilen tarafı ince uçlu kalemler sayesinde ekim bölgesinde çok sık ve yoğun bir ekim mümkün olabilmesidir. Kökleri ile birlikte alınan greftlerin dış ortamda kalma/bekleme süreleri kısaldığından ekim sonrası uyum ve adaptasyon oranı da çok yükselmektedir.

DHI Saç Ekim Yönteminde yara izi olmadığı için iyileşme ve tutunma süreleri de çok kısalmaktadır. Bu yöntem ile sağlanan saç ekim yoğunluğu santimetre kare başına 40 – 60 greft’dir. Bu da saçların hem sık hem de daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. DHI, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkânı sunar.

Özellikle saç çizgisi gibi hassas bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

FUE (Folicular Unite Transplantation) Saç Ekim Yöntemi
Günümüzde en yaygın olarak kullanılan Saç ekimi tekniği FUE tekniğidir denilse yanlış olmaz. Saç ekimi konusunda Dünya’da öncü olan ülkemiz de uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.


Fue tekniği uygulamasında, öncelikle saç köklerin alınacağı iki kulak arası olan donör alana lokal anestezi uygulanarak uyuşması sağlandıktan sonra acısız ve ağrısız olarak saç kökleri minik dokuyla birlikte alınır. Saç telinizin kalınlığına göre kullanılan uçlar değişebilmektedir. Bu ölçüler (0,6 - 0,9 mm) arasındadır. Ardından ön hat çizgisi kişinin kendisi ve konusunda uzman arkadaşlarımızın fikir alışverişi sonucu belirlenir ve çizilir. Sonrasında kanal açma işlemi yapılır. Yine lokal anestezi sayesinde kişi (anestezi iğnesinin dışında) hiçbir acı hissetmez.

Günümüzde ağrısız anestezi yöntemi olan Comfort-in adıyla sunulan yöntem ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu yöntemde uygulama mantığı, iğne yerine basınç ile deri altına püskürtülen anestezi sıvısı bölgesel uyuşma sağlamaktır. Hem iğne acısından sizi kurtarır hem de iğneye göre daha geniş bir alana ilacı yaymayı sağlar. Ancak bu yöntem için paket fiyatlarına bir ücret eklenmesi söz konusudur!

Tek operasyon ile aynı gün içerisinde ayıracağınız ortalama 4 - 8 saat arasında bir zamanda yeni görünümünüze kavuşursunuz. Böylece sizi iş ve sosyal hayatınızdan alıkoymaz.

Operasyon sonrası mikrop kapması riskine karşı 7 günlük bir dinlenme süresi tavsiye etmekteyiz. Ancak çalışma alanınız temiz ve korunaklı ise saç ekimi operasyonunun ertesi günü bile işinize dönebilirsiniz. FUE tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonu sonrası kafada şişlik, gözlerde morluk ya da ağrı, kanama gibi durumlar oluşmaz.

Tüm diğer saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi yeni ve eski saçlarınızı dolayısı ile yeni imajınızı korumak size düşüyor. Kişiler isterlerse aynı gün evlerine uğurlanabilirler, ancak biz operasyonun ertesi gün yapılan ilk yıkama işlemini yine hastane ortamında ekibimiz tarafından yapılmasını öneriyoruz. Devam eden günlerde kendilerine detaylıca anlatılan ilk yıkamadaki sıra ile 10 ila 12 günlük bir yıkama programını kişiler evlerinde yaparak tamamlayabilmektedirler.

Q Kadın Saç Ekimi

Kadınlar, en güzel süsleri olan saçları dökülmeye başladığında ya da bir kaza sonucu oluşmuş bölgesel saç kayıplarında çok etkilenirler. Bu gibi durumların kesin çözümü Saç Transplantasyonudur. Üstelik bu çözümde kadınlar saçlarını kısa kestirmek zorunda kalmadan işlem yaptırabilmekteler.

İğnesiz ve ağrısız bölgesel anestezi sayesinde hiç acı duymadan başlanan bu kolay operasyon sırasında kadınlar bilinçleri açık şekilde ve sohbet ederek saçlarına kavuşabilmektedirler.

Saç kayıpları, kadınlarda erkeklere göre çok daha yüksek estetik kaygılar getirmektedir. Kadınlarda saç dökülmesinin çeşitli nedenleri vardır. Dökülmeler genetik olabileceği gibi hamilelik ve menopoz dönemleri gibi özel dönemlerde de mevsimlik ya da çevresel etkilerle olabilmektedir.

Peki, kadınlarda saç ekim işlemi nasıl yapılır?
Kadınlarda saç ekiminin en önemli aşaması, saç analizi ve saç ekiminin planlanmasıdır. Saç dökülmesi yaşıyorsanız ve bu dökülmeler psikolojik olarak sizi ve gündelik hayatınızı etkiliyorsa saç ekimi doktorunuza başvurarak saç analizi yaptırmanız tedavi ile ilgili size özel saç ekimi konusunda en doğru planlama yapılması gerekmektedir.

Q Sakal Bıyık Ekimi

Transplante de bigode
Birçok erkek için bıyık çok önemlidir. Özellikle de dönem dönem erkek modasında yer aldıkça, bıyık sorunu yaşayan erkekler bu durumdan rahatsız olmaktadırlar. Ülkemizde uzun zamandır saç transplantasyonu alanında uzmanlaşılması ile erkeklerin saç sorunlarının ardından bıyık sorunlarına da çözüm bulunmuş oldu.

Bu operasyonlar yine kafa arkasındaki donör bölgeden alınan saç foliküllerinin üst dudaktaki bıyık bölgesine taşınarak ekilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Elbette çok farklı ve modeller uygulanabilmektedir.

Bıyıkları olan birçok erkeğin bir türlü bıyıklarına istedikleri şekilleri veremezken, bıyık ekimi yaptıran kişiler direkt istedikleri stilde ekim yaptırarak hayallerindeki imaja sahip olabilirler. Yani adeta krizi fırsata çevirmek mümkündür.

Bıyık ekimi bu gibi sorunları olanlar için kesin tedavi yöntemidir.

Bunun için, ensenin yukarısından fue yöntemi ile 0,6mm punchlar ile tek tek saç kökleri alınmaktadır. Daha sonra, bıyık eksikliği olan sahalara tek tek saç kökleri ekilmektedir. Ekilen saç kökleri, bıyık sahasında da önceden olan özelliklerini korurlar ve saç kılları uzamaya devam ederler.

Bir boyutu ile de bıyık ekimi yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlara çözüm olmaktadır.

Ne kadar ince uçlar kullanılırsa sonuçlar o kadar estetik ve doğal olacaktır.

Sakal Ekimi
Sakal, tarih boyunca erkeklerin en vazgeçilmez aksesuarları olmuştur. Buna ek olarak dönem dönem güçlü erkek figürlerinin de sakallı olması ile bir moda akınına dönüşmüştür. Günümüzde gelişen estetik yöntemleri ile kellik ile eş zamanlı olarak köselik içinde çözüm bulunmuş oldu. Bu çözüm Saç ve Sakal ekimidir. En gelişmiş tekniklerle kafa arkasından alınan saç kökleri, sık ve doğal yönleri ile sakal bölgesine ekilebilmekte, üstelik yıllarca hayalini kurduğunuz o harika modelleri direkt olarak yüzünüze uygulattırabilmektesiniz.

Bu işlem en kolay, en hafif ve en kısa süreli estetik operasyonlarındandır. Sizi iş ve sosyal yaşamınızdan sadece birkaç gün kadar ayrı bırakan yöntemle hayat akışınızı değiştirebilir, bambaşka bir imaj kazanabilirsiniz.

Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması sonucunda da sakal ekimi operasyonuna başvurulmaktadır.

Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşulmuş olacaktır.

Operasyonlarda FUE ve DHI saç ekimi yöntemleri ile yapılmaktadır. Kafa arkasından alınan saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerlere yerleştirilir.

Sakal ekiminden sonra uzamaya devam eden sakal ve bıyık 15. günden sonra makasla kısaltılabilir veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk tıraş tercihen en az 1 ay sonra yapılmalıdır.

Q Kaş Ekimi

Kaş ekimi kadın erkek fark etmeksizin kliniklerde gerçekleştirilen en sık uygulamalardan biridir. Genellikle kadınlarda görülen kaş dökülmelerinin uzun süreli olması durumunda doğal çözüm ise kaş ekim işlemidir.

Genellikle erkeklerde sadece saç dökülmesi görülürken; kadınlar, kaş ve kirpiklerde de Alopecia problemine maruz kalmaktadır. Her 100 kadından birini etkileyen Kaş Dökülmesi (Madarozis), 1 yıl gibi kısa bir sürede geri dönüşü olmayan bir sürece girmektedir.

En güncel tekniklerden olan FUE yöntemi ile gerek saç gerekse kaş ekiminde en başarılı ve en doğal sonucu almanız mümkündür. Tüm yapılan operasyonlarda ekilen foliküller insanın kendi vücudundan alınmaktadır. Kaş ekimi için yine insanın kendi kılları kullanılmakta olup, ense kısmında 1 cm gibi dar bir alan kısaltılır. Bu alandan ekimi yapılacak kıl kökleri 0.6 ile 0.7 mm’den büyük olmayacak uçlarla tek tek alınması gerekir. Çünkü ekim esnasında daha geniş uç kullanılması ekim izi kalmasına neden olur. Bu nedenle FUE yönteminde alım ve ekim işlemi bir kaç defa olacak şekilde gerçekleştirilir.

Q PAKETLERİMİZ

Saç ekimi, sakal bıyık ekimi ve kaş ekimi paketlerimiz bulunmaktadır.

Q Saç Ekim Paketi

Muayene ve Tetkikler
Ücretsiz olarak tüm ziyaretçilerimize yaptığımız saç muayenesi ve ihtiyaç analizi sonrası, hastane ortamında yapılacak olan operasyona uygunluk muayenesi, kan testi ve kişinin kendisi ile sağlık geçmişi üzerine yapılan görüşme ile operasyonun kararlaştırılması işlemleri yapılır.


Saç Ekim Planlama ve Uygulaması
Ekilecek saçların alındığı donör bölgenin elverdiği ölçüde, mümkün olan en yüksek sayıda alınan saç kökleri(greftler), uygulanacak bölgeye saçların doğal yönleriyle ve sıkça ekilir. Greft adeti ile fiyatlandırma yapılmamaktadır. Kişinin kellik sorununu en doğal görünümü verebilecek yani en yüksek adetlerde ekim yapmayı hedefliyoruz, bunun için de tüm tecrübemiz ve dikkatimizle çalışıyoruz. 20 binin üzerinde olan geçmiş operasyonlarımızda da yaptığımız gibi önceliğimiz doğal görünüm ve insanların memnuniyettir.


Konaklama
Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin operasyon süresince (tahmini 1-2 gün) konaklama ihtiyaçlarını ANATOLIA HAIR olarak biz Saç Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz. Bu hizmeti aldığımız oteller bölgenin en başarılı ve bilinen marka otelleridir.


Transfer
Yine Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin Havaalanı – Hastane, Hastane – Otel arası tüm transferleri (dönüş uçakları için son uğurlama transferi dâhil) ANATOLIA HAIR olarak biz Saç Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz.


Kullanılan İlaçlar ve Şampuan
Saç ekimi operasyonunda kişi için kullanılan tüm ekipmanlar, ilaçlar ve sarf malzemeler yine Saç Ekimi Paketi dâhilinde tarafımızdan karşılanmaktadır. Özetle misafirlerimiz paket ücreti dışında hiçbir ek ücret ödemezler.

Q Sakal Bıyık Ekimi Paketi

Muayene ve Tetkikler
Ücretsiz olarak tüm ziyaretçilerimize yaptığımız muayene ve ihtiyaç analizi sonrası, hastane ortamında yapılacak olan operasyona uygunluk muayenesi, kan testi ve kişinin kendisi ile sağlık geçmişi üzerine yapılan görüşme ile operasyonun kararlaştırılması işlemleri yapılır.


Sakal/Bıyık Ekim Planlama ve Uygulaması
Ekilecek foliküllerin alındığı donör bölgenin elverdiği ölçüde, mümkün olduğu kadar küçük bir bölge seçilerek traşlanır ve alınan saç kökleri(greftler), uygulanacak bölgeye en doğal yönleriyle ve sıkça ekilir. Kişinin sorununu en doğal görünümü verebilecek biçimde ekim yapmayı hedefliyoruz, bunun için de tüm tecrübemiz ve dikkatimizle çalışıyoruz. 20 binin üzerinde olan geçmiş operasyonlarımızda da yaptığımız gibi önceliğimiz doğal görünüm ve insanların memnuniyettir.


Konaklama
Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin operasyon süresince (tahmini 1-2 gün) konaklama ihtiyaçlarını ANATOLIA HAIR olarak biz Sakal Bıyık Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz. Bu hizmeti aldığımız oteller bölgenin en başarılı ve bilinen marka otelleridir.


Transfer
Yine Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin Havaalanı – Hastane, Hastane – Otel arası tüm transferleri (dönüş uçakları için son uğurlama transferi dâhil) ANATOLIA HAIR olarak biz Sakal Bıyık Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz.


Kullanılan İlaçlar ve Şampuan
Ekim operasyonunda kişi için kullanılan tüm ekipmanlar, ilaçlar ve sarf malzemeler yine Sakal/Bıyık Ekimi Paketi dâhilinde tarafımızdan karşılanmaktadır. Özetle misafirlerimiz paket ücreti dışında hiçbir ek ücret ödemezler.

Q Kaş Ekimi Paketi

Muayene ve Tetkikler
Ücretsiz olarak tüm ziyaretçilerimize yaptığımız muayene ve ihtiyaç analizi sonrası, hastane ortamında yapılacak olan operasyona uygunluk muayenesi, kan testi ve kişinin kendisi ile sağlık geçmişi üzerine yapılan görüşme ile operasyonun kararlaştırılması işlemleri yapılır.


Kaş Ekim Planlama ve Uygulaması
Ekilecek foliküllerin alındığı donör bölgenin elverdiği ölçüde, mümkün olduğu kadar küçük birkaç santimetrekarelik bir bölge seçilerek traşlanır ve alınan saç kökleri(greftler), uygulanacak bölgeye en doğal yönleriyle ve sıkça ekilir. Kişinin sorununu en doğal görünümü verebilecek biçimde ekim yapmayı hedefliyoruz, bunun için de tüm tecrübemiz ve dikkatimizle çalışıyoruz. 20 binin üzerinde olan geçmiş operasyonlarımızda da yaptığımız gibi önceliğimiz doğal görünüm ve insanların memnuniyettir.


Konaklama
Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin operasyon süresince (tahmini 1-2 gün) konaklama ihtiyaçlarını ANATOLIA HAIR olarak biz Kaş Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz. Bu hizmeti aldığımız oteller bölgenin en başarılı ve bilinen marka otelleridir.


Transfer
Yine Şehir dışı ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin Havaalanı – Hastane, Hastane – Otel arası tüm transferleri (dönüş uçakları için son uğurlama transferi dâhil) ANATOLIA HAIR olarak biz Kaş Ekim Paketi kapsamında karşılıyoruz.


Kullanılan İlaçlar ve Şampuan
Ekim operasyonunda kişi için kullanılan tüm ekipmanlar, ilaçlar ve sarf malzemeler yine Kaş Ekimi Paketi dâhilinde tarafımızdan karşılanmaktadır. Özetle misafirlerimiz paket ücreti dışında hiçbir ek ücret ödemezler.

Bir Yorum Yazın...

Değerlendirmeniz
angry
crying
sleeping
smily
cool
Gözat

Your review recommended to be at least 140 characters long :)

image

Fiyat Listesi

Saç Ekimi
Saç Ekimleri
image
1000 RP Bu Saç ekiminde 100 rp dikilir Bu Saç ekiminde 100 rp dikilir image image image
20.000 10.000
image